3Ps – March 14 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

16 km Run
V16 1:00:28
1st F. Astrid Roberts Feyer W45 1:04:28
V21 1:05:33
V22 1:08:51
1st M. Jerry Peters M40 1:08:56
V3 1:09:50
V2 1:09:55
2nd M. Martin O’Connell M50 1:10:06
3rd M. Paul Watson M50 1:11:46
Steven Hossack M60 1:15:25
Bob Lane M70 1:15:36
Zane Walsh M40 1:15:46
Peter March M60 1:15:51
Grahak Cunningham M40 1:16:09
V19 1:16:25
2nd F. Melissa Lewis W30 1:19:58
Andrew Grosas M55 1:20:25
3rd F. Karen March W55 1:20:34
Akos Gyarmathy M65 1:21:41
Lourens Jacobs M50 1:22:13
Johanna Leahy Marstrand W45 1:23:02
Paul Every M55 1:25:21
Russell Smith M55 1:25:46
Elizabeth Gomez W40 1:26:35
Paul Edwards M45 1:26:48
Paul Hughes M65 1:26:56
Mickey Muroi M60 1:27:08
V20 1:27:38
Oliver Mueller M50 1:27:56
Jason Kell M45 1:28:00
V25 1:28:03
Peter Brooke M55 1:28:16
Don Pattinson M65 1:28:28
Kim Tyler W65 1:32:38
Charlie Chan M65 1:34:25
Ceri Morton W35 1:34:29
Brian Bennett M70 1:36:29
Carolyn Stephens W65 1:36:53
V23 1:38:56
Brett Montgomery M45 1:39:46
Rashanthi Wanigasekera W45 1:45:05
Wendy Grace W65 1:45:18
David Eustace M55 1:47:49
V10 1:48:27
V12 1:52:07
Craig Madden M50 1:52:07
Noelene Treen W60 1:52:22
Christy Davidson W40 1:52:37
Phillippa Greenwood-Jones W35 1:59:04
John Talbot M70 2:05:20
John Dance M70 2:14:17
8 km Run
1st M. Kevin Johnson M60 33:59
2nd M. Tommy Glackin M40 36:28
3rd M. Alan Perrella M35 36:45
V11 37:25
1st F. Lucinda Rowlinson W50 37:31
2nd F. Sandra Stockman W55 37:59
3rd F. Lauren Anderson W35 39:59
Jan Brankaer M40 41:12
V14 41:41
Mark Hewitt M65 41:42
V18 42:21
Jackson Wong M55 43:11
V15 44:07
Grace Yang W40 45:40
John Cameron M50 45:59
Wayne Taylor M60 48:03
Ally O’Rourke W55 48:18
Gopal Gupta M55 49:10
John Panegyres M55 49:52
Brian Danby M70 50:00
V4 52:20
Madeline Radestock W60 53:26
V1 53:41
Geoff O’Brien M70 55:10
Julie Storey W45 1:00:44
Stephanie Manuel W45 1:04:03
Bruce McGeorge M65 1:14:37
Jenny Owen W65 1:19:05
5 km Run
V7 19:15
V6 21:01
V5 22:38
1st M. Ross Keane M55 23:59
2nd M. Marcus Callum M50 24:34
1st F. Sally-Anne Smith W40 25:50
3rd M. Randy Hobbs M60 26:24
Jim Klinge M70 26:26
Leon Mitchell M40 26:38
V17 28:42
2nd F. Sofia Dumlao W40 32:01
Andy Wong M45 33:49
Mark Comber M55 34:20
3rd F. Ginny Mulvey W60 34:35
David Hogg M60 36:43
Hazel Stephen W70 37:15
V24 37:21
Melinda Fisher W55 37:38
John Pellier M80 38:05
Marion Kavenagh W60 38:16
V13 42:07
Toni Frank W75 42:31
V8 44:54
Alan Cassels M75 47:50
16 km Walk
1st M. Andrew Duncan M55 1:28:41
2nd M. Lui Cecotti M70 2:01:09
1st F. Elaine Dance W70 2:16:53
3rd M. Mike Hale M70 2:17:45
Irwin Barrett-Lennard M90 2:28:52
8 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 57:37
1st M. Johan Hagedoorn M75 59:02
2nd F. Maja Zivanovic W30 1:03:20
2nd M. Michael Cyran M45 1:03:21
3rd F. Erika Blake W65 1:05:30
Gail Castensen W65 1:20:28
5 km Walk
1st M. Mike Anderson M70 36:10
1st F. Delia Baldock W55 38:22
2nd F. Peggy Macliver W75 39:49
2nd M. John Brambley M75 41:55
3rd M. Sean Keane M55 43:26
Steve Travell M65 43:27
3rd F. Glenys Duncan W80 45:13
Arnold Jenkins M75 45:48
Xinhuan Yan M45 48:15
Rex Bruce M80 49:05
Roger Walsh M75 51:00
Paul Martin M75 51:01
Kaye Kemter W40 51:54
Roy Hart M70 53:52
Suzanne Renton W70 53:53
Roselyne Pillay W70 54:09
Neil McRae M65 54:11
Vic Waters M75 55:10
Alicia Edwards W45 55:38
Julie Wood W70 56:37
Margaret Bennett W75 56:38

Search

Latest News …

State Championships

10,000m Result

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events