3Ps – March 27 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

16 km Run
V15 1:03:57
1st M. Kim Thomas M45 1:06:07
2nd M. Andrew McLeish M35 1:06:39
V16 1:07:55
3rd M. David Adams M45 1:09:29
Adam Williams M40 1:09:35
Zane Walsh M40 1:12:06
John Ferguson M50 1:12:55
Scott Chambers M40 1:13:59
V10 1:15:25
V8 1:17:05
V18 1:18:17
Bob Lane M70 1:18:26
V19 1:18:26
Akos Gyarmathy M65 1:20:31
1st F. Angela Hon W40 1:20:56
Mark Kerr M50 1:21:41
Mark Hoffmann M55 1:23:06
Keith Miller M70 1:25:38
Paul Every M55 1:26:13
Matthew Dunstan M45 1:26:17
V3 1:27:26
V9 1:27:39
Michael Pascoe M60 1:27:57
Harvey Smith M50 1:28:04
V26 1:28:08
Gregory Tower M65 1:28:56
Troy Scudds M45 1:30:32
Will Taylor M55 1:30:32
Oliver Mueller M55 1:31:31
Jason Kell M45 1:31:31
Xinhuan Yan M45 1:31:42
2nd F. Liz Bryson W70 1:32:11
Milton Mavrick M65 1:33:08
V4 1:33:27
Peter Brooke M55 1:34:01
Don Pattinson M65 1:35:27
V12 1:36:11
3rd F. Vynka Cridge W45 1:36:39
Mark Sivyer M70 1:36:52
Jo Smith W50 1:37:05
Charlie Chan M65 1:37:45
Carolyn Stephens W65 1:38:52
Brian Bennett M70 1:39:12
Keith Atkinson M65 1:39:13
Bob Britton M60 1:39:34
V6 1:42:19
Rashanthi Wanigasekera W45 1:47:07
Shalini Watson W50 1:47:27
Jay Morris W40 1:47:47
V24 1:47:47
Tim Inglis M60 1:49:12
Amanda Smith W50 1:49:49
V2 1:50:51
Noels Treen W60 1:59:10
Sharon Woodfield W55 2:01:40
John Talbot M75 2:08:51
John Dance M70 2:09:46
Frank Price M70 3:03:02
8 km Run
1st M. Greg Knuckey M60 34:54
V13 35:17
2nd M. Steve Helm M60 35:26
3rd M. Pat Jones M50 37:08
Steve Hossack M60 37:44
Rodney Glossop M40 37:48
1st F. Sandra Stockman W55 37:53
V20 38:20
Lourens Jacobs M50 42:09
Mark Dawson M60 43:04
V5 43:48
2nd F. Julie Wilson W65 43:53
3rd F. Rochelle Airey W50 43:58
Crystal Glossop W40 45:08
Ceri Morton W35 45:53
Gayle Craft W65 46:05
Anne Young W45 46:38
Denise Cleasby W60 48:56
Frederick Smart M85 49:21
Rohan Thompson M40 50:34
Gopal Gupta M55 51:03
Madeline Radestock W60 51:08
Mike Cyran M50 51:13
Mal Vernon M65 52:52
Ngaio Kerr W50 53:45
Theresa Howe W70 54:51
V22 55:20
Leon Mitchell M40 55:27
Mark Henry M60 57:07
Dave Hogg M60 57:59
Amanda Wylde W35 58:17
Sue Glyde W55 1:00:18
Phillippa Bennett W60 1:01:39
Noelle Dawson W70 1:03:34
Carolyn Fawcett W70 1:03:35
Greg Wilson M70 1:04:48
Julie Scudds W50 1:06:12
Alan Cassels M75 1:10:00
Steve Travell M65 1:11:53
Jen Owen W65 1:14:00
Caroline Clark W50 1:27:09
5 km Run
1st M. Gerrit Myburgh M50 20:57
2nd M. Simon McGarvie M55 22:36
3rd M. Ross Keane M60 24:09
David Baird M75 26:56
V17 27:04
Randy Hobbs M60 27:11
Jim Klinge M75 27:23
Paul Hughes M65 27:53
1st F. Margaret Saunders W65 30:27
V23 30:33
2nd F. Gillian Young W70 32:05
3rd F. Lorna McGavock W45 32:28
Vic Waters M75 34:37
Steve Barrie M60 34:52
V25 34:53
Bob Schickert M80 34:58
Stephen Grannells M55 37:04
Peter Hopper M75 37:41
Hazel Stephen W75 38:13
Loren Gee W40 38:20
Jenny Hogg W55 38:31
V21 38:52
Heiner Huning M65 40:24
16 km Walk
V1 2:11:43
8 km Walk
1st M. Andrew Duncan M55 44:51
1st F. Karyn Tolardo W55 54:13
2nd M. Johan Hagedoorn M75 57:59
3rd M. Lui Cecotti M70 1:01:10
John Bell M75 1:06:00
Geoff O’Brien M75 1:06:09
Andrew Cuthbertson M60 1:12:38
2nd F. Lesley Dowling W60 1:23:54
3rd F. Erika Blake W65 1:23:54
5 km Walk
1st M. John McDonagh M70 34:38
1st F. Janne Wells W50 35:10
2nd M. Haydn Gawne M70 38:24
2nd F. Peggy Macliver W75 38:57
3rd M. David Gardiner M75 39:16
3rd F. Silke Peglow W50 41:45
Norman Pillay M50 42:37
Shareenah Virahsawmy W40 42:38
Sheila Pillay W50 43:08
Lynne Schickert W80 44:30
Arnold Jenkins M75 44:55
Glenys Duncan W80 45:51
Sean Keane M55 46:24
Heather Miller W70 47:56
Paul Martin M80 51:57
Gary Fisher M65 51:57
Roger Walsh M75 51:58
Ros Pillay W70 52:57
Rosa Wallis W75 52:58
Sue Renton W70 53:30
Neil McRae M65 56:34
Margaret Bennett W80 1:00:19
Pam English W75 1:00:20
Jo Richardson W70 1:00:31
Julie Wood W70 1:00:32
Sofia Dumlao W40 1:04:30

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events