Bardon Bash – June 5 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

13 km Run
1st M. Jerry Peters M40 55:27
2nd M. David Adams M45 56:21
3rd M. Kevin Johnson M65 57:26
1st F. Clare Wardle W45 57:36
Kim Thomas M45 57:37
Steve Helm M60 57:40
Andy Whiteside M45 57:55
Martin O’Connor M45 59:37
V29 59:51
Mark Griffiths M45 1:00:15
2nd F. Heather Longworth W50 1:01:16
Jonathan Lester M50 1:01:17
John Lucas M60 1:02:01
Bob Colligan M65 1:03:45
Rodney Glossop M40 1:06:12
Drew Grosas M55 1:06:13
John Cameron M55 1:06:14
Michael Pascoe M60 1:06:22
V21 1:06:30
Alan Sykes M70 1:08:25
Oliver Mueller M55 1:08:40
John Fisher M60 1:08:45
Peter Brooke M55 1:09:17
John Ranger M55 1:09:40
3rd F. Melissa Donovan W30 1:09:48
V31 1:09:49
V32 1:11:13
V17 1:11:18
V25 1:11:21
Rochelle Airey W50 1:11:28
Liz Bryson W70 1:12:47
V16 1:13:04
V9 1:13:17
Milton Mavrick M65 1:13:52
Mark Sivyer M70 1:15:20
Charlie Chan M70 1:15:53
V18 1:15:55
Jay Morris W40 1:15:57
Wendy Grace W65 1:16:40
V30 1:16:50
Jo Shelley W45 1:19:16
Iain Parnum M45 1:20:29
V15 1:21:12
Shalini Watson W50 1:21:39
Anne Young W45 1:21:43
Debbie Wilford W45 1:21:48
V3 1:21:54
Rashanthi Wanigasekera W45 1:22:28
V7 1:23:04
Frederick Smart M85 1:23:13
Karin Smith W55 1:23:54
Noels Treen W60 1:27:17
Bruce McGeorge M65 1:34:23
Julie Storey W45 1:35:55
Sam Farman W55 1:35:56
John Dance M70 1:37:36
Andy Wong M45 1:38:00
Carolyn Fawcett W70 1:44:13
7 km Run
V8 29:28
1st M. Greg Knuckey M60 31:10
V10 31:17
V5 32:37
2nd M. Mark Kerr M50 32:45
3rd M. Bob Lane M70 32:53
Pat Jones M50 34:01
1st F. Sandra Stockman W55 34:09
Victor Munoz M65 34:16
2nd F. Melinda Evans W40 34:25
Tommy Glackin M40 34:38
Ross Keane M60 34:49
V27 34:56
V26 35:06
Ralph Henderson M70 35:27
Mark Dawson M60 36:03
V19 36:53
V23 38:28
Geoff Vine M70 38:36
David Boyd M50 39:00
Wayne Taylor M60 39:33
3rd F. Julie Wilson W65 39:44
V34 39:47
Keith Atkinson M65 40:15
V6 40:36
Gillian Young W70 40:46
Mark Hewitt M65 40:57
Gayle Craft W65 41:12
V12 41:17
Bob Britton M60 41:25
V13 41:28
V22 41:40
V35 42:01
Gen Schreyvogel W50 43:41
Ivan Brown M75 44:12
Paul Falconer M60 45:47
Geoff O’Brien M75 46:00
V28 46:10
Brian Bennett M70 46:27
Lori Sexton W60 46:43
Isolde Tietz W70 47:12
V2 48:33
V4 48:48
V20 49:10
Conny Brieden W50 49:11
Mary Taylor W65 49:57
V1 50:15
Stephen Grannells M55 53:07
Phillippa Bennett W60 53:55
John Talbot M75 54:47
V24 55:01
Melinda Fisher W55 55:32
Peter Hopper M75 56:14
Marion Kavenagh W60 57:30
Greg Wilson M75 57:58
Steve Barrie M60 1:00:43
Dave Hogg M60 1:01:10
Alan Cassels M75 1:01:18
Ann Andersen W65 1:03:35
Frank Price M70 1:10:27
Bob Schickert M80 1:16:43
13 km Walk
1st M. Lui Cecotti M75 1:45:19
2nd M. Mike Hale M75 1:59:24
1st F. Lesley Dowling W60 2:00:21
2nd F. Elaine Dance W70 2:00:24
7 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 46:33
2nd F. Marcela Ruiz W60 55:02
3rd F. Delia Baldock W60 56:19
Peggy Macliver W75 58:50
1st M. David Gardiner M75 59:00
2nd M. Sean Keane M55 59:23
Lynne Schickert W80 1:03:56
3rd M. Jim Barnes M75 1:10:00
Keith Miller M70 1:10:04
Heather Miller W70 1:13:03
Margaret Bennett W80 1:15:47
Marge Forden W80 1:15:48
Pam English W75 1:15:50

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events