City Rail – August 22 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10.7 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Michael Cyran M45 1:07:16 2.08 65.08
2nd M. John Cameron M50 1:07:58 9.39 58.19
3rd M. Kim Thomas M45 1:08:40 25.52 42.48
Zane Walsh M40 1:09:36 27.44 41.52
1st F. Rashanthi Wanigasekera W45 1:09:49 7.20 62.29
Alex Tinniswood M35 1:10:15 23.32 46.43
Xinhuan Yan M45 1:10:21 9.06 61.15
Akos Gyarmathy M65 1:10:49 19.48 51.01
2nd F. Rochelle Airey W50 1:11:08 14.36 56.32
3rd F. Anne Young W45 1:11:21 10.49 60.32
David Eustace M55 1:11:29 9.54 61.35
Keith Miller M70 1:11:29 19.08 52.21
Giovanni Puglisi M70 1:12:21 18.45 53.36
Charlie Chan M65 1:12:26 10.55 61.31
Madeline Radestock W60 1:12:37 3.33 69.04
David Boyd M50 1:12:45 15.48 56.57
Noelene Treen W60 1:12:57 8.06 64.51
Jackson Wong M55 1:13:02 13.40 59.22
David Adams M40 1:13:08 27.01 46.07
Julie Wilson W65 1:13:20 12.55 60.25
Don Pattinson M65 1:13:27 14.44 58.43
Clare Wardle W45 1:13:40 27.56 45.44
Lourens Jacobs M50 1:13:41 18.37 55.04
Glenn Rogers M55 1:14:27 26.54 47.33
Sally-Anne Smith W40 1:14:32 14.50 59.42
Ian Carson M65 1:14:34 19.34 55.00
Silke Peglow W50 1:15:08 1.56 73.12
Wendy Grace W65 1:15:55 5.21 70.34
Jason Kell M45 1:16:40 18.51 57.49
Andrew Grosas M55 1:16:56 21.48 55.08
Craig Madden M50 1:17:49 0.23 77.26
John Dance M70 1:18:22 0.00 78.22
Greg Wilson M70 1:19:02 3.36 75.26
Carolyn Fawcett W70 1:23:16 0.00 83.16
Phillippa Bennett W60 1:26:24 0.00 86.24
Not Eligible for Handicap
V12 1:04:31 0.00 64.31
V8 1:05:58 18.00 47.58
V11 1:07:37 15.00 52.37
V1 1:08:10 12.00 56.10
Sam Farman W55 1:10:25 0.00 70.25
V7 1:10:28 2.00 68.28
V3 1:10:44 2.00 68.44
Jonathan Lester M50 1:11:51 21.39 50.12
Ruth Metcalf W55 1:17:13 4.09 73.04
7.3 km Run
V2 32:37
1st F. Melinda Evans W40 34:35
V10 34:50
1st M. Ralph Henderson M70 34:59
2nd M. Mark Dawson M60 35:39
3rd M. Graeme Dahl M70 35:53
Ross Keane M60 37:09
Paul Hughes M65 37:57
Geoff Vine M70 38:02
Mark Hewitt M65 38:26
Wayne Taylor M60 38:41
V9 38:43
Russell Smith M55 39:05
David Baird M75 40:46
Mark Sivyer M70 40:53
Leon Mitchell M40 41:12
Keith Atkinson M60 41:20
Jim Klinge M70 42:08
2nd F. Gayle Craft W65 42:40
Martin Watkins M70 43:33
V15 45:39
3rd F. Lorna McGavock W45 46:27
Gillian Young W70 46:55
Bruce McGeorge M65 47:50
Trisha Griffiths W45 47:59
Rohan Thompson M40 48:03
Ginny Mulvey W60 48:08
Rod Bickers M60 51:13
Kerry Bickers W60 52:08
Bob Schickert M75 52:23
V5 53:28
John Talbot M75 55:23
Steve Barrie M55 57:22
John Pellier M80 58:58
Alan Cassels M75 59:12
Jenny Owen W65 1:05:54
Roy Hart M70 1:05:56
Geoff O’Brien M75 1:05:57
Bob Fawcett M70 1:20:28
7.3 km Handicap Walk
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Gary Fisher M65 1:05:05 7.19 57.46
1st F. Elaine Dance W70 1:06:41 8.02 58.39
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:07:20 14.36 52.44
2nd F. Peggy Macliver W75 1:07:38 10.27 57.11
3rd M. Peter Hopper M75 1:09:33 6.30 63.03
Lui Cecotti M70 1:10:26 15.47 54.39
3rd F. Lynne Schickert W75 1:10:46 4.32 66.14
Jim Barnes M75 1:11:27 0.49 70.38
Heather Miller W65 1:11:27 0.00 71.27
Mike Anderson M70 1:11:52 16.07 55.45
John Brambley M75 1:12:15 8.43 63.32
Pamela English W75 1:12:22 0.00 72.22
Arnold Jenkins M75 1:14:39 0.00 74.39
Sofia Carson W60 1:15:21 0.00 75.21
Sylvia Szabo W40 1:15:26 0.00 75.26
Joan Pellier W80 1:17:06 0.00 77.06
Margaret Bennett W75 1:17:06 0.00 77.06
Jo Richardson W65 1:18:02 0.00 78.02
Julie Wood W70 1:18:02 0.00 78.02
Brian Bennett M70 1:21:20 0.00 81.20
Roselyne Pillay W70 1:23:22 0.00 83.22
Neil McRae M65 1:25:46 0.00 85.46
V6 1:25:49 0.00 85.49
Elizabeth Gomez W40 1:33:33 15.20 78.13

Search

Latest News …

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching/Training Programme

Upcoming Events