Claypit Circuit – October 11 2020

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
1st M. Steve Preece M50 39:48
2nd M. Mike Haederle M55 42:19
3rd M. Martin O’Connell M50 43:35
Lachlan Marr M60 43:46
Paul Highway M45 43:55
Gerrit Myburgh M45 44:43
Ed Averill M35 44:59
Steven Hossack M55 45:16
Peter March M60 45:21
1st F. Clare Wardle W45 45:26
Ian Carson M65 45:30
Bob Lane M70 47:16
Zane Walsh M40 47:34
2nd F. Sophie Giles W45 47:35
Navin Ganeshanandan M35 47:41
3rd F. Karen March W55 48:56
Prabuddha Nicol M60 49:44
Keith Miller M70 50:29
Mark Kerr M50 50:49
Jonathan Lester M50 50:49
Mickey Muroi M60 51:26
Oliver Mueller M50 52:20
Pamela Thonell W50 52:30
Wayne Taylor M60 52:40
Lourens Jacobs M50 52:43
Elizabeth Gomez W40 53:02
Peter Brooke M55 53:11
Rochelle Airey W50 53:35
Leon Mitchell M40 53:38
Matthew Webb M50 54:51
Gavin Bain M50 54:58
Mark Glyde M55 54:59
Matthew Dunstan M40 55:15
Gillian Young W70 56:26
Michael Pascoe M60 56:43
Mark Sivyer M70 56:53
Michael Cyran M45 56:54
Ben Ridsdale M50 57:09
Charlie Chan M65 57:13
Hastakamala Diaz W40 58:21
Milton Mavrick M65 59:18
Helen Lumsden W45 59:23
David Eustace M55 59:32
Lui Cecotti M70 1:00:35
Peter Tietz M65 1:01:11
Anubha Baird W45 1:01:59
Noelene Treen W60 1:01:59
Silke Peglow W50 1:02:56
Madeline Radestock W60 1:06:26
Rohan Thompson M40 1:07:08
Greg Wilson M70 1:07:27
Gopal Gupta M55 1:08:41
Sandra Keenan W50 1:10:22
John Talbot M70 1:12:19
6.8 km Run
1st M. Daniel O’Brien M35 26:35
2nd M. Paul Watson M50 26:45
3rd M. Kevin Johnson M60 28:03
Paul Hughes M65 33:49
Mark Dawson M55 34:20
1st F. Sally-Anne Smith W40 35:05
Jan Brankaer M40 35:37
2nd F. Ceri Morton W35 35:47
Mark Hewitt M65 36:11
3rd F. Julie Wilson W65 37:29
Martin Watkins M70 37:42
Nick Franey M60 38:18
Anita Cipriano W50 38:32
Wendy Grace W65 41:45
Ngaio Kerr W50 41:49
James Hadfield M30 43:08
Sofia Dumlao W40 43:11
Janne Wells W50 43:30
Emma Hartley W30 43:45
Isolde Tietz W70 44:47
Sandra Rourke W50 44:52
Alastair Wallace M65 45:36
Robyn Dunlop W45 46:11
Rebekah Ashby W55 46:36
Theresa Howe W70 48:32
John Pellier M80 51:35
Carolyn Fawcett W65 53:37
Bob Schickert M75 54:00
Alan Cassels M75 55:39
John Dance M70 57:55
3.7 km Run
1st M. Liam Hayes M35 15:13
2nd M. Patrick Jones M45 15:46
3rd M. Kim Thomas M45 15:55
1st F. Joanna Lloyd W45 16:04
David Adams M40 16:27
Ian Cotton M55 16:44
2nd F. Sandra Stockman W55 16:54
Ross Keane M55 17:17
3rd F. Margaret Saunders W65 17:55
David Baird M75 18:20
Russell Smith M55 18:25
Jim Klinge M70 19:10
Grace Yang W40 20:21
Mercurio Cicchini M70 21:32
Sue Glyde W55 23:36
Stephanie Manuel W45 23:53
Lorna Mcgavock W45 24:06
Ivo Davies M70 25:10
Mark Comber M55 25:32
Vic Waters M75 26:40
Jackie Halberg W70 27:41
Richard Blurton M70 29:21
Frank Price M70 36:04
David Carr M85 43:59
6.8 km Walk
1st F. Wendy Farrow W50 46:47
1st M. Johan Hagedoorn M75 48:55
2nd F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 52:36
3rd M. Mike Hale M70 59:51
3rd M. Sean Keane M55 1:00:03
Irwin Barrett-Lennard M90 1:00:47
3rd F. Melissa Lewis W30 1:02:58
Lesley Dowling W60 1:05:26
Irene Ferris W65 1:05:28
Roger Walsh M75 1:14:07
Gary Fisher M65 1:14:09
Paul Martin M75 1:14:11
3.7 km Walk
1st M. Mike Anderson M70 26:43
1st F. Delia Baldock W55 27:52
2nd F. Peggy Macliver W75 28:41
2nd M. Haydn Gawne M70 29:04
3rd M. John Brambley M75 29:51
Joseph Patroni M65 31:09
3rd F. Lynne Schickert W75 31:59
Arnold Jenkins M75 33:11
Maja Zivanovic W30 35:07
Andrew Cuthbertson M60 35:07
Rosa Wallis W75 35:08
Rex Bruce M75 35:10
Joan Pellier W80 35:45
Jeff Whittam M85 36:19
Bob Fergie M85 36:20
Julie Wood W70 36:53
Kaye Kemter W40 36:58
Deborah Franey W60 39:17
Heather Miller W65 39:18
Jim Barnes M75 39:19
Roselyne Pillay W70 39:20
Sofia Carson W60 39:21
Neil McRae M65 39:34
Bob Fawcett M70 44:01
Jo Patroni W30 50:10

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events