Claypit Circuit – October 13 2019

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
1st M. Alex Tinniswood M35 42:26
2nd M. Bob Lane M70 45:26
V3 46:01
3rd M. Grahak Cunningham M40 46:30
V10 46:46
Mark Dawson M55 47:04
Akos Gyarmathy M60 47:18
V4 47:21
V8 47:32
1st F. Elizabeth Gomez W40 48:19
2nd F. Clare Rice W40 48:24
3rd F. Karen March W55 48:42
Peter March M60 48:45
Nicole Cole W40 49:58
John Fisher M55 50:12
Kathryn Hampson W30 50:13
V17 50:35
Brian Bennett M70 50:44
Bob Colligan M60 51:07
Chris Pattinson W60 51:29
Pamela Thonell W45 51:37
Mark Glyde M55 51:43
Mickey Muroi M60 52:00
Mara Kroyer W40 52:39
Keith Miller M70 52:51
Ross Keane M55 52:59
Alan Thorniley M65 53:20
David Baird M75 53:35
Michael Pascoe M60 54:27
Brett Bowker M60 54:31
Rochelle Airey W50 54:54
Ceri Morton W35 55:01
V18 55:01
V6 55:09
Simon Cole M50 55:32
V24 55:38
Sandra Keenan W50 55:53
V21 56:09
Jeremey Murray M50 56:10
Clive Choate M65 57:04
Jason Kell M40 57:37
Bob Britton M60 57:57
Ian Carson M65 57:58
Don Pattinson M65 59:02
Wayne Taylor M60 59:21
V1 59:43
Sandra Rourke W50 1:00:38
Les Neill M55 1:02:00
Janne Wells W50 1:02:36
Conny Brieden W50 1:03:02
Noelene Treen W60 1:03:45
Trudy Young W60 1:05:11
Richelle Breen W35 1:05:47
John Talbot M70 1:06:33
Bob Schickert M75 1:07:17
V22 1:07:41
Sha Watson W50 1:09:11
Frank Price M70 1:38:43
6.8 km Run
V19 26:32
1st M. Chris Maher M65 28:47
V15 29:16
2nd M. Kim Thomas M45 29:53
V5 31:57
V14 33:00
3rd M. Gavin Bain M50 34:07
Vince Gallagher M50 34:33
V23 35:59
1st F. Tracy Gallagher W45 37:05
Keith Atkinson M60 38:57
Alastair Wallace M60 42:05
Andrew Wall M45 43:41
Sean Keane M55 44:55
2nd F. Sue Glyde W50 45:09
3rd F. Theresa Howe W65 45:12
Rashanthi Wanigasekera W45 45:18
Jackie Halberg W70 46:02
Rohan Thompson M40 46:48
Peter Brooke M55 46:52
Glenys Kerr W65 47:07
Karen Alford W50 48:30
John Pellier M75 50:04
Carolyn Fawcett W65 52:28
Phillippa Greenwood-Jones W35 56:26
3.7 km Run
1st M. Mark Kerr M45 15:26
V25 16:38
2nd M. David Adams M40 16:45
3rd M. Graeme Dahl M70 17:11
1st F. Margaret Saunders W65 17:19
V11 17:26
V12 17:31
V7 17:31
V13 17:37
Alan Gray M55 18:29
Paul Hughes M65 18:32
Ivan Brown M70 19:45
Gary Fisher M65 20:41
David Carr M85 21:02
Jim Langford M75 21:27
2nd F. Delia Baldock W55 22:09
Andrew Roddy M35 22:58
3rd F. Stephanie Manuel W45 23:26
V9 26:30
Jim Barnes M75 26:47
Merv Jones M80 26:53
Phillippa Bennett W60 27:17
V2 27:59
V20 27:59
Gemma Hildyard W40 28:19
Toni Frank W70 30:30
Neil McRae M65 31:47
Bob Fawcett M70 33:27
6.8 km Walk
1st M. Christian D’argent M60 41:35
2nd M. Johan Hagedoorn M75 48:37
3rd M. Irwin Barrett-Lennard M90 57:49
Mike Hale M70 59:20
V16 1:02:09
1st F. Jo Shelley W40 1:09:00
2nd F. Wendy Farrow W50 1:09:41 *3 Laps
3.7km Walk
1st M. Mike Anderson M70 26:29
1st F. Peggy Macliver W75 29:07
2nd F. Val Millard W70 30:25
2nd M. Andrew Cuthbertson M60 31:19
3rd M. Rex Bruce M75 31:23
Arnold Jenkins M75 32:53
3rd F. Glenys Duncan W75 34:24
Bob Fergie M80 34:59
Jeff Whittam M85 35:00
Sofia Carson W55 35:24
Joan Pellier W75 35:41
Ngaio Kerr W45 36:49
Kathy Skehan W55 36:50
Priscilla Wilson W40 37:32
Rosa Wallis W75 39:05
Roselyne Pillay W70 39:06
Brian Dalton M65 51:24

Search

Latest News …

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching/Training Programme

Upcoming Events