Claypit Circuit – October 2 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
1st M. David Adams M45 40:40
2nd M. Glenn Rogers M55 41:46
3rd M. Gerrit Myburgh M50 42:04
Scott Chambers M45 43:51
1st F. Vanessa Carson W40 44:43
Alex Tinniswood M40 44:47
Steven Hossack M60 46:00
Peter March M60 47:30
Akos Gyarmathy M65 47:50
Bob Colligan M65 48:24
Chris Stansbury M50 48:42
Paul Every M55 48:49
2nd F. Karen March W60 48:50
Mark Griffiths M45 49:08
3rd F. Angela Hon W40 50:20
Michael Pascoe M60 50:29
Grahak Cunningham M45 50:51
Matthew Webb M55 52:05
Rochelle Airey W50 53:07
Xinhuan Yan M45 55:02
Ross Lee M60 56:03
Will Taylor M60 56:25
Michihito Muroi M60 56:38
David Baird M75 56:52
Brian Bennett M75 57:13
Julie Wilson W65 58:05
Charlie Chan M70 58:34
Anne Young W45 59:12
Jo Scott W45 1:00:41
Fred Smart M85 1:01:28
Shalini Watson W50 1:01:47
John Fisher M60 1:02:12
Oliver Mueller M55 1:02:51
Lui Cecotti M75 1:04:05
Julie Storey W50 1:17:27
Noels Treen W60 1:25:09
6.8 km Run
1st M. Kevin Johnson M65 28:26
2nd M. Greg Knuckey M60 29:19
3rd M. Steve Helm M60 32:14
Leon Mitchell M40 33:05
Victor Munoz M65 33:36
Blakeney Tindall M60 34:30
Ralph Henderson M70 35:09
V2 35:46
Andrew Kets M50 36:24
1st F. Liz Bryson W70 36:41
Bruce McGeorge M65 39:23
V1 39:28
John Panegyres M55 40:04
2nd F. Gillian Young W75 41:33
Ivan Brown M75 41:55
3rd F. Madeline Radestock W60 43:40
Sandra Rourke W55 44:32
Peter Tietz M70 44:51
Ngaio Kerr W50 45:35
John Ranger M55 46:08
David Carr M90 46:20
Craig Madden M50 47:38
Mary Taylor W65 48:50
V3 48:57
Bob Schickert M80 50:45
Dave Hogg M60 52:00
Noelle Dawson W70 52:08
Kerry Bickers W60 52:22
Betty Kooy W70 56:35
Alan Cassels M75 1:00:12
Greg Wilson M75 1:01:15
Frank Price M70 1:10:26
3.7 km Run
V5 14:33
V6 15:21
1st F. Sandra Stockman W55 16:21
1st M. Giovanni Puglisi M70 16:56
2nd M. Ross Keane M60 16:58
V7 18:43
3rd M. Eddie Marcus M50 19:11
Randy Hobbs M60 19:44
2nd F. Sally Smith W45 19:54
3rd F. Carol Bowman W65 21:07
Lorna McGavock W45 22:40
Isolde Tietz W70 23:19
Peter Hopper M75 23:48
Theresa Howe W70 25:29
Charlotte Webb W45 26:40
Andrew Cuthbertson M65 27:37
V4 28:42
Jim Barnes M75 30:03
Richard Blurton M70 30:33
John Pellier M80 31:21
10 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 1:04:10
2nd F. Marcela Ruiz W60 1:15:00
6.8 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 49:14
1st F. Fiona Van Heerwaarden W45 49:48
2nd M. Geoff O’Brien M75 54:58
3rd M. Sean Keane M55 58:47
2nd F. Lynne Schickert W80 1:00:13
3rd F. Robin King W60 1:04:03
Mike Hale M75 1:04:31
Doug Hazell M70 1:09:54
Paul Martin M80 1:10:19
Roger Walsh M75 1:10:19
Deb Franey W60 1:10:58
Melinda Fisher W55 1:12:46
Marion Kavenagh W60 1:13:08
Sofia Dumlao W40 1:13:08
Julie Wood W70 1:13:18
3.7 km Walk
1st F. Janne Wells W50 25:24
1st M. John McDonagh M70 25:28
2nd M. Michael Anderson M70 27:26
2nd F. Peggy Macliver W75 28:16
3rd F. Delia Baldock W60 29:09
3rd M. Arnie Jenkins M75 32:17
Rex Bruce M80 32:51
Glenys Duncan W80 34:02
Gary Fisher M70 34:04
John Brambley M80 36:15
Paul Hughes M70 37:40
Ros Pillay W70 38:04
Mark Kerr M50 38:36
Joan Pellier W80 38:59
Neil McRae M70 41:19

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events