Friendship Run – February 2 2020

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
V10 36:12
1st M. Roberto Busi M40 36:52
2nd M. Jameson Hick M40 37:59
3rd M. Kim Thomas M45 39:58
V6 40:08
Milo Barham M30 41:41
Martin O’Connell M50 43:32
V69 44:00
V36 44:18
Steven Pountney (WAMC 13269) 45:26
Vanessa Carson 1st F. W40 45:41
Kevin Johnson M60 46:17
Ian Brann (WAMC 11075) 46:21
Jess Smith (WAMC 7309) 46:46
V44 46:54
V56 47:11
Danielle Bastick (WAMC 13877) 47:21
Giovanni Puglisi M65 48:00
V30 49:55
Steve Atherton (WAMC 10108) 50:12
Kees Maatman (WAMC 11666) 50:13
V35 50:19
Jerry Peters M40 50:26
Marianne Graaf (WAMC 13663) 50:40
Ian Carson M65 50:55
John Fisher M60 51:40
John Ranger M50 51:41
V62 51:44
Lourens Jacobs M50 52:14
Laurent Carles M45 52:29
Brian Bennett M70 52:32
V19 52:37
V22 53:06
Craig Wright M50 53:23
V11 53:40
2nd F. Sally-Anne Smith W40 53:42
Paul Falconer (WAMC 7763) 53:42
Jackson Wong M55 53:43
3rd F. Pamela Thonell W45 54:27
V49 54:38
Bob Lane M70 54:41
Gabrielle Street (WAMC 11145) 54:43
Leon Mitchell M35 54:48
Nick Franey M60 55:08
Ian Roberts (WAMC 6350) 55:27
Mark Williams M50 55:30
V14 55:31
Geraldine Day-Perkins (WAMC) 55:31
Natasha Boshac (WAMC) 55:32
V68 55:33
V15 55:51
Graeme Uren (WAMC 6083) 55:54
David Baird M75 55:56
V20 56:00
V12 56:04
Peta Woodland W45 56:07
V2 56:26
V3 56:28
Peter Brooke M55 56:37
Kim Yewers (WAMC 13598) 56:41
V50 56:44
Diane Terre-Blanch (WAMC) 56:46
Sara Hamer (WAMC) 56:47
Michael Pascoe M60 57:15
Lukas Martens M50 57:17
Sulette Le Roux W40 57:18
Bob Britton M60 57:40
V17 57:54
Mike Bramwell (WAMC 13513) 58:03
V55 58:30
Charlie Chan M65 58:31
V58 58:44
Tom Atkinson M55 59:33
Mark Sivyer M70 59:34
Julian Mcgrath M45 1:00:26
V65 1:00:28
Fiona Vogel (WAMC) 1:00:30
Michael Vogel (WAMC) 1:00:31
V45 1:00:42
V51 1:00:43
Maggie Perse (WAMC 13112) 1:00:46
V33 1:00:49
Rob Dougall (WAMC 4683) 1:01:24
Peter Tietz M65 1:01:35
Anne Young W45 1:01:50
Sandra Keenan W50 1:02:25
V5 1:02:34
Mohamed Soliman (WAMC) 1:02:38
V53 1:02:41
V31 1:03:07
V32 1:03:07
V13 1:03:35
Rohan Thompson M40 1:04:38
Noelene Treen W60 1:05:11
V23 1:05:30
Tim Inglis M60 1:05:36
V42 1:06:35
V41 1:06:38
V48 1:06:55
Wendy Grace W65 1:07:18
V34 1:08:57
Neil Birkby M35 1:08:58
Theresa Howe W65 1:09:26
V21 1:09:45
V66 1:10:35
Christy Davidson W40 1:12:14
Andy Wong M40 1:14:19
Christina Francis W60 1:15:05
Julie Storey W45 1:16:34
Sam Farman W55 1:16:35
Michael Cyran M45 1:17:56
V46 1:21:18
V52 1:21:19
V47 1:22:28
Jenny Owen W65 1:39:42
5 km Run
V27 19:27
V64 20:15
1st M. Paul Watson M50 20:35
2nd M. Rod Hamilton M55 20:57
V26 21:12
3rd M. Steven Hossack M55 22:02
David Sorensen (WAMC 12305) 22:38
V7 22:49
Victor Munoz M65 22:52
V8 23:20
Ralph Henderson M70 23:45
Tristan Bell M50 23:46
V29 23:56
V43 24:04
V25 24:07
Heather Longworth (WAMC 13503) 24:32
Ross Keane M55 24:37
David Adams M40 24:41
John McShane M55 25:20
1st F. Margaret Saunders W65 25:33
Frank Gardiner M70 25:39
Russell Smith M55 25:50
Graeme Dahl M70 26:00
David Street (WAMC 11144) 26:10
Jim Klinge M70 26:17
V61 26:44
Alan Gray M55 26:56
Paul Hughes M65 27:05
Mark Hewitt M65 27:13
2nd F. Gayle Craft W60 28:01
Angela Vincent (WAMC 14176) 28:14
V40 28:26
3rd F. Lori Sexton W55 28:31
Jim Langford M75 28:38
Ian Brown M60 29:04
Gillian Young W70 29:13
V38 29:46
Carol Bowman W65 29:51
V57 29:53
V24 30:43
David Carr M85 30:47
Silke Peglow W50 30:59
Sofia Dumlao W40 31:27
Alister Walters (WAMC) 31:29
V39 31:32
Wayne Taylor M60 31:38
Trudy Young W60 31:49
Sha Watson W50 31:52
Brian Danby M70 32:02
Lorna Mcgavock W40 32:29
Andrew Thorpe M65 32:37
Isolde Tietz W65 33:10
David Sadler M55 33:33
V63 33:40
Trisha Griffiths W45 33:41
Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 33:52
Louise Skipworth W35 34:03
Gary Fisher M65 34:41
V37 34:45
V4 34:54
Ginny Mulvey W60 35:04
Jessica Mance W35 35:09
Allan Billington M55 35:12
Sue Glyde W50 35:18
Elsa Santos (WAMC 14259) 35:45
Luke Flanders (WAMC 11122) 35:46
John Talbot M70 35:51
Mark Rosen (WAMC 2969) 36:01
Jackie Halberg W70 36:35
Rebekah Blake W40 36:59
Hamish McGlashan M80 37:11
V54 37:29
Denise Cleasby W60 37:40
V67 37:41
Sean Keane M55 37:47
Timothy Hurley M55 37:49
Stephanie Manuel W45 38:11
Laura Kyriakacis (WAMC 11833) 38:42
V9 39:11
Judith Clark (WAMC 14142) 39:53
V1 40:57
Loretta Shillinglaw (WAMC 6448) 43:18
V28 44:09
Loren Gee W35 44:33
Carolyn Fawcett W65 46:53
Bob Fawcett M70 50:07
Neil McRae M65 50:39
Donna Lynch W40 52:07
V16 52:12
Amy Flanders (WAMC 14248) 52:13
10 km Walk
1st M. Lui Cecotti M70 1:13:42
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:28:38
5 km Walk
1st M. Mike Anderson M70 39:01
2nd M. Joseph Patroni M60 40:18
1st F. Peggy Macliver W75 40:27
2nd F. Sue Hamilton W60 40:30
3rd F. Wendy Farrow W50 40:30
Elaine Dance W65 42:01
3rd M. Jason Kell M40 43:19
Lesley Dowling W60 43:45
Irene Ferris W65 45:50
Marg Forden W75 46:52
V18 49:01
Sofia Carson W55 49:07
Steve Travell M60 50:22
Roy Hart M70 52:27
Mike Hale M70 52:28
Roger Walsh M75 53:29
Rex Bruce M75 53:39
Bob Fergie M80 56:20
Jo Richardson W65 56:56
Julie Wood W70 56:57
Margaret Bennett W75 57:41
Pamela English W70 57:42
Sylvia Szabo W35 58:39
Sylvia Szabo W60 58:40

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events