Joondalup – March 7 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
1st M. Chris Gould M45 34:08
2nd M. Ross Langford M40 34:14
V2 37:50
1st F.  Astrid Roberts Feyer W45 38:36
V7 41:43
V12 41:46
3rd M. Martin O’Connell M50 42:03
V10 42:06
V3 42:30
Gerrit Myburgh M45 43:10
Glenn Rogers M55 43:16
V13 43:41
2nd F. Eulalia Van Blomestein W50 44:44
Lachlan Marr M60 44:52
Steven Hossack M60 45:27
3rd F. Sophie Giles W45 45:58
Stephen Helm M60 45:59
Peter March M60 46:13
V42 46:38
Jonathan Lester M50 46:46
Zane Walsh M40 46:47
Alan Perrella M35 46:55
V26 46:56
V6 47:13
V47 47:22
V16 48:01
Karen March W55 49:20
Keith Miller M70 50:09
Mickey Muroi M60 50:29
V25 50:47
V8 51:01
V14 51:08
Ian Carson M65 51:51
Lourens Jacobs M50 52:27
V45 52:58
V1 53:19
V36 53:24
V24 53:33
Bob Colligan M60 53:44
Matthew Webb M55 54:01
Wayne Taylor M60 54:11
Rochelle Airey W50 54:15
V39 54:17
Elizabeth Gomez W40 54:26
Don Pattinson M65 54:27
Mark Glyde M60 54:45
V22 55:03
V46 55:03
V21 55:27
Chris Pattinson W65 55:43
V30 57:09
Julie Wilson W65 57:33
Brian Bennett M70 58:19
V17 58:22
V31 58:57
Peter Brooke M55 58:57
Nick Franey M60 59:00
Gavin Bain M50 59:25
V40 1:00:52
V20 1:01:41
Donato Lombardi M50 1:03:01
Noelene Treen W60 1:03:21
John Fisher M60 1:03:21
Rashanthi Wanigasekera W45 1:04:59
V4 1:05:03
V29 1:05:28
David Eustace M55 1:05:41
Theresa Howe W70 1:06:07
Greg Wilson M70 1:06:57
Julie Walters W55 1:07:05
V18 1:07:07
V43 1:07:28
V44 1:07:50
Craig Madden M50 1:07:51
V28 1:08:17
V19 1:08:24
V27 1:08:37
Kerry Bickers W60 1:09:13
Mary Taylor W65 1:11:17
V23 1:12:07
V11 1:12:08
Conny Brieden W50 1:12:37
Jason Kell M45 1:13:20
Heather Uren W45 1:17:52
Phillippa Bennett W60 1:22:00
John Dance M70 1:23:29
Andrew Thorpe M65 1:23:34
Betty Kooy W70 1:24:02
Phillippa Greenwood-Jones W35 1:26:45
Frank Price M70 1:51:03
5 km Run
1st M. Paul O’Sullivan M40 18:16
V37 18:56
2nd M. Paul Watson M50 19:03
V41 19:39
V38 20:48
3rd M. Ian Cotton M55 20:51
David Adams M40 21:44
Ralph Henderson M70 23:41
Ross Keane M55 24:24
V5 24:44
Mark Hewitt M65 25:03
Marcus Callum M50 25:19
V34 25:37
David Boyd M50 25:42
Geoff Vine M70 26:07
Randy Hobbs M60 27:43
1st F. Sandra Rourke W50 29:49
Vic Waters M75 34:34
2nd F. Charlotte Webb W45 34:38
V15 35:20
3rd F. Sue Glyde W55 35:47
Mark Comber M55 36:52
David Hogg M60 36:58
Bob Schickert M75 37:49
Jackie Halberg W70 39:07
Julie Storey W45 39:10
Toni Frank W75 41:41
V33 42:00
Gemma Hildyard W40 42:29
V32 42:32
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:13:27
1st F. Erika Blake W65 1:22:44
2nd F. Elaine Dance W70 1:24:45
2nd M. Mike Hale M70 1:27:03
3rd F. Irene Ferris W65 1:33:25
5 km Walk
1st F. Delia Baldock W55 37:40
2nd M. Roger Walsh M75 43:32
2nd F. Lynne Schickert W75 44:09
3rd F. Liz Dewhurst W35 46:35
2nd M. Arnold Jenkins M75 46:52
Heather Miller W65 49:53
3rd M. Jim Barnes M75 49:54
Gail Castensen W65 50:21
Nick Miletic M70 50:24
Deborah Franey W60 51:58
Sandra Keenan W50 51:58
Maja Zivanovic W30 53:59
Michael Cyran M45 54:00
Roselyne Pillay W70 54:35
Julie Wood W70 55:23
Margaret Bennett W75 55:24
Kathy Skehan W55 1:00:16
Roy Hart M70 1:00:17

Search

Latest News …

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching/Training Programme

Upcoming Events