LRRC 15k/SRRC 5k; LRWC 10k/SRWC 5k – May 28 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

Photos can be accessed from the following link

www.flickr.com/photos/56785857@N08/albums

15 km Run (RRC)
V25 1:00:20
1st M Jerry Peters M45 1:00:30
2nd M Kim Thomas M45 1:00:41
1st F Clare Wardle W45 1:02:33
3rd M Scott Chambers M45 1:04:35
V23 1:05:06
V26 1:05:07
Zane Walsh M40 1:07:20
Alex Tinniswood M40 1:09:04
V22 1:09:11
V19 1:10:31
Tristan Bell M55 1:11:11
John Pentecost M60 1:14:02
V12 1:15:04
V13 1:15:04
Wayne Bertram M60 1:15:06
David Adams M45 1:15:39
Mark Kerr M50 1:16:32
Darryl Downing M40 1:18:09
Bernard Candy M60 1:20:08
2nd F Heather Longworth W50 1:21:45
Xinhuan Yan M50 1:23:33
3rd F Chris Pattinson W65 1:24:12
V30 1:24:13
Peter Brooke M60 1:24:28
Julie Wilson W70 1:25:58
V31 1:26:14
V29 1:27:04
Peter Clark M55 1:27:05
Eddie Marcus M50 1:27:06
Don Pattinson M65 1:27:41
Ross Lee M60 1:28:13
Wendy Grace W65 1:29:10
Carolyn Stephens W65 1:29:12
Harvey Smith M50 1:29:40
David Eustace M55 1:29:41
V34 1:29:42
Annemarie Kilshaw W55 1:30:38
Tegan Durbridge W35 1:31:10
V24 1:32:23
Caroline Clark W50 1:32:56
Jo Smith W50 1:34:13
Gary Allan M50 1:35:03
Mell Sieczka W45 1:36:01
V105 1:36:40
Peter Tietz M70 1:37:13
Rashanthi Wanigasekera W50 1:37:50
Frederick Smart M85 1:40:34
Silke Peglow W55 1:45:31
Janne Wells W55 1:46:20
Noels Treen W60 1:47:47
Steve Barrie M60 1:47:51
John Talbot M75 2:07:00
10 km Run
V36 50:20
1st M Akos Gyarmathy M65 51:03
2nd M Anthony Wilson M55 51:11
1st F Rochelle Airey W50 51:47
V18 52:06
3rd M Russell Smith M60 54:35
V27 59:33
V33 59:36
2nd F Ngaio Kerr W50 1:03:24
Brian Bennett M75 1:04:31
3rd F Madeline Radestock W60 1:04:52
V32 1:05:47
Rohan Thompson M40 1:06:51
Phillippa Bennett W60 1:27:11
5 km Run (RRC)
1st M Simon McGarvie M55 20:02
2nd M Gerrit Myburgh M50 20:19
3rd M Greg Knuckey M60 21:13
Ross Keane M60 23:14
1st F Joanna Lloyd W50 23:28
Daniel Taborsky M35 24:01
Mark Dawson M60 24:04
V28 24:07
V21 25:15
Geoff Vine M75 26:37
2nd F Margaret Saunders W65 27:27
Mark Hewitt M70 27:28
Bob Colligan M65 27:51
David Baird M80 27:55
Jim Klinge M75 28:59
Paul Hughes M70 29:30
3rd F Lori Sexton W60 30:13
Charlie Chan M70 30:17
Ivan Brown M75 31:10
Gerard Wallen M60 32:25
Isolde Tietz W70 33:41
Stephen Grannells M60 34:43
Kerry Bickers W60 35:42
Rod Bickers M60 35:44
Peter Hopper M75 36:14
Bob Schickert M80 36:30
Carol Bowman W65 36:30
Barbara Blurton W70 37:13
Justine Bolton W50 37:27
Mark Comber M55 38:36
Greg Wilson M75 42:35
V20 43:47
Doug Hazell M70 46:11
Terri Carr W60 1:02:37
10 km Walk (RRC)
1st M John McDonagh M75 1:17:39
1st F Grace Hollin W65 1:23:53
5 km Walk (RRC)
1st M Geoff O’Brien M75 38:57
2nd M Michael Anderson M75 38:59
3rd M Andrew Cuthbertson M65 40:26
1st F Peggy Macliver W75 40:27
2nd F Delia Baldock W60 41:17
David Gardiner M75 41:36
3rd F Lynne Schickert W80 45:10
Alan Cassels M75 47:14
Arnold Jenkins M75 49:19
Lesley Dowling W65 49:42
Erika Fardig W65 49:42
Sandi Keenan W55 49:44
Mike Hale M75 52:57
Ros Pillay W75 53:53
Bob Fergie M85 53:54
Margaret Bennett W80 58:09
Janice Bertram W50 58:10
Johan Hagedoorn M75 1:02:34
Neil McRae M70 1:02:37
Paul Martin M80 1:02:37

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events