LRRC 25k/SRRC 5k; LRWC 15k/SRWC 5k – May 29 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

25 km LRRC Run
V15 1:36:31
1st M. Milo Barham M35 1:39:05
2nd M. Kim Thomas M45 1:40:41
V16 1:42:25
3rd M. Glenn Rogers M55 1:47:18
1st F. Clare Wardle W45 1:48:10
V13 1:49:09
John Ferguson M50 1:53:12
Zane Walsh M40 1:54:45
Scott Chambers M40 1:59:34
Bob Lane M70 2:03:15
Alex Tinniswood M40 2:05:17
Todd Beveridge M55 2:06:36
John Herzfeld M55 2:06:46
Akos Gyarmathy M65 2:07:51
Peter Sanders M75 2:09:02
Keith Miller M70 2:11:39
2nd F. Emma Lee W50 2:11:41
Mark Kerr M50 2:14:39
V8 2:15:52
Grahak Cunningham M45 2:18:41
V1 2:21:30
Xinhuan Yan M45 2:22:28
Leon Mitchell M40 2:26:15
3rd F. Liz Bryson W70 2:27:16
V4 2:29:31
Milton Mavrick M65 2:30:47
Carolyn Stephens W65 2:34:35
Charlie Chan M70 2:39:47
Rashanthi Wanigasekera W45 2:40:05
V2 2:58:40
Karin Smith W55 3:03:42
Brian Bennett M70 3:05:15
Noels Treen W60 3:09:08
15 km Run
V12 1:05:54
1st F. Eulalia Van Blomestein W50 1:09:41
1st M. Steve Helm M60 1:09:42
V7 1:11:46
2nd M. John Cameron M55 1:19:39
3rd M. Oliver Mueller M55 1:20:09
Peter Brooke M55 1:20:18
V5 1:24:27
Mark Sivyer M70 1:26:20
Troy Scudds M45 1:26:41
Craig Madden M50 1:41:28
John Fisher M60 1:41:28
Andy Wong M45 1:49:21
John Dance M70 1:54:09
Andy Whiteside M45 2:09:20
2nd F. Carolyn Fawcett W70 2:10:37
Alan Cassels M75 2:14:51
10 km Run
V10 43:51
1st M. Mark Hoffmann M55 48:20
1st F. Karen March W60 51:27
2nd M. Peter March M60 51:27
3rd M. Alan Sykes M70 51:57
Russell Smith M60 54:34
Pat Jones M50 54:41
2nd F. Gillian Young W70 58:01
Keith Atkinson M65 59:17
Wayne Taylor M60 1:01:49
Frederick Smart M85 1:02:04
Bruce McGeorge M65 1:03:08
3rd F. Anne Young W45 1:03:57
Hugh Davidson M60 1:05:53
Michelle Bell W50 1:06:54
V9 1:09:22
Dave Hogg M60 1:10:43
Neila Bennett W40 1:12:07
Phillippa Bennett W60 1:17:48
Julie Storey W45 1:18:15
Noelle Dawson W70 1:24:36
5.2 km SRRC Run
1st M. David Adams M45 20:39
2nd M. Greg Knuckey M60 22:05
3rd M. Giovanni Puglisi M70 22:19
1st F. Liz Gomez W40 22:37
John Ranger M55 23:19
Ross Keane M60 24:04
Ralph Henderson M70 25:34
2nd F. Rochelle Airey W50 26:52
Geoff Vine M70 28:02
3rd F. Julie Wilson W65 28:38
Jim Klinge M75 28:51
Gayle Craft W65 29:13
Mark Dawson M60 29:56
John Panegyres M55 30:19
Peter Tietz M70 30:52
Randy Hobbs M60 31:19
Ivan Brown M75 32:12
Geoff O’Brien M75 32:29
Ngaio Kerr W50 32:49
V6 33:22
Isolde Tietz W70 33:24
Stephen Grannells M55 35:41
Bob Schickert M80 36:42
Sue Sanders W65 36:53
Stephen Hodgson M60 38:29
John Talbot M75 39:04
Margaret Saunders W65 40:13
John Pellier M80 41:08
Greg Wilson M75 41:57
15 km LRWC Walk
1st M. John McDonagh M70 1:47:36
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:47:55
3rd M. Lui Cecotti M75 1:54:07
Mike Hale M75 2:16:29
10 km Walk
1st F. Lesley Dowling W60 1:30:10
2nd F. Irene Ferris W70 1:31:22
5.2 km SRWC Walk
1st M. Haydn Gawne M75 39:18
2nd M. Mike Anderson M70 39:21
1st F. Delia Baldock W60 39:31
2nd F. Peggy Macliver W75 40:03
3rd F. Shareenah Virahsawmy W40 40:05
3rd M. Sean Keane M55 42:07
Norman Pillay M50 43:09
Lynne Schickert W80 43:40
Gary Fisher M70 44:09
Sheila Pillay W50 45:11
Arnold Jenkins M75 46:16
Margaret Bennett W80 50:43
Erika Fardig W65 50:44
Mike Cyran M50 52:39
Joan Pellier W80 52:48
Li Wei W30 52:50
Julie Wood W70 53:21
Pam English W75 53:22
Ros Pillay W70 53:58
Jeff Whittam M85 54:42
Dorothy Whittam W85 57:04
Neil McRae M70 1:12:53

Search

Latest News …

State Championships

10,000m Result

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events