Matagarup Run – September 18 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

Photos from the Matagarup run can be accessed from the link: www.flickr.com/photos/56785857@N08/albums.

12 km Run
V5 46:21
V3 48:51
1st M. Jerry Peters M45 49:20
V2 52:33
2nd M. Andy Whiteside M45 53:11
3rd M. John Ferguson M50 53:17
1st F. Sandra Siviour W50 55:43
2nd F. Clare Wardle W45 56:39
David Adams M45 56:59
Peter Woods M60 57:05
Peter March M60 57:51
Bob Colligan M65 58:06
Akos Gyarmathy M65 58:58
3rd F. Karen March W60 59:54
Angela Hon W40 1:00:46
Rodney Glossop M40 1:01:12
Grahak Cunningham M45 1:01:18
Anthony Wilson M55 1:02:31
Drew Grosas M55 1:03:04
Keith Miller M70 1:03:19
Michael Pascoe M60 1:03:26
John Fisher M60 1:04:16
Rochelle Airey W50 1:04:30
Peter Brooke M60 1:04:49
John Cameron M55 1:05:52
Caroline Knight W40 1:06:11
Eddie Marcus M50 1:06:34
Xinhuan Yan M45 1:06:55
Leon Mitchell M40 1:07:13
Wendy Grace W65 1:08:30
Peter Sanders M75 1:08:57
Mark Sivyer M70 1:10:40
Milton Mavrick M65 1:12:46
Anne Young W45 1:13:20
V9 1:13:58
Michihito Muroi M60 1:16:37
Troy Scudds M45 1:16:55
Ruth Metcalf W55 1:23:43
V4 1:25:19
Noels Treen W60 1:25:58
Craig Madden M50 1:25:59
Justine Bolton W45 1:31:34
6 km Run
V1 24:22
1st M. Greg Knuckey M60 25:12
2nd M. Glenn Rogers M55 25:54
V6 26:46
3rd M. Giovanni Puglisi M70 27:08
Kim Thomas M45 27:50
Tristan Bell M55 29:22
Ross Keane M60 29:34
Jim Klinge M75 29:49
Bernard Candy M60 30:18
1st F. Melinda Evans W40 30:55
V8 30:55
Rod Siviour M55 31:50
David Boyd M50 32:00
Bob Hull M75 32:13
Mark Hewitt M70 33:50
Randy Hobbs M60 33:52
2nd F. Gayle Craft W65 33:54
Brian Bennett M75 34:18
3rd F. Julie Wilson W65 34:18
Pat Jones M50 34:22
Margaret Saunders W65 35:20
John Panegyres M55 35:28
Dante Giacomin M50 36:04
Gillian Young W75 36:55
Rohan Thompson M40 37:06
Bob Britton M60 37:09
Shalini Watson W50 37:35
Sandra Rourke W55 38:06
Mike Cyran M50 38:11
Isolde Tietz W70 38:13
David Carr M90 38:20
Li Wei W30 39:30
Steve Barrie M60 39:52
Sofia Dumlao W40 40:07
Lorna McGavock W45 41:05
Peter Tietz M70 41:37
V10 42:22
Silke Peglow W50 42:37
Dave Hogg M60 42:51
Bob Schickert M80 43:44
Julie Scudds W50 47:35
John Pellier W80 49:56
Greg Wilson M75 50:56
Sue Sanders W65 53:05
Carolyn Fawcett W70 54:39
Frank Price M70 1:05:00
12 km Walk
1st M. Andrew Duncan M55 1:07:44
1st F. Karyn Tolardo W55 1:21:28
6 km Walk
1st M. John McDonagh M70 41:06
2nd M. Johan Hagedoorn M75 42:57
1st F. Marcela Ruiz W60 44:11
Ian Carson M65 45:53
3rd M. Lui Cecotti M75 45:55
2nd F. Peggy Macliver W75 48:26
David Gardiner M75 49:07
Geoff O’Brien M75 49:07
3rd F. Phillippa Bennett W60 50:37
Andrew Cuthbertson M65 53:02
Erika Fardig W65 54:21
Gary Fisher M70 54:22
Rex Bruce M80 54:29
Arnold Jenkins M75 55:17
Glenys Duncan W80 58:18
Melinda Fisher W55 1:00:06
Marion Kavenagh W60 1:00:07
Lynne Schickert W80 1:01:24
V7 1:03:46
Melissa Lewis W35 1:03:52
Heather Miller W70 1:04:54
Mike Hale M75 1:04:56
Julie Wood W70 1:08:34
Sofia Carson W60 1:08:36
Neil McRae M70 1:10:02

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events