Mosman Park – December 6 2020

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

(Updated 6/12/2020 @ 18:00)

10.5 km Run
1st M. Kim Thomas M45 42:58
2nd M. Bryant Burman M45 43:22
3rd M. Mitch Cleasby M60 44:08
1st F. Lee Anne Flugel W40 44:24
V6 45:52
Navin Ganeshanandan M35 48:20
Peter March M60 48:33
2nd F. Sophie Giles W45 48:37
Zane Walsh M40 49:20
3rd F. Johanna Leahy Marstrand W45 51:36
Maria Graaf W50 51:58
Lourens Jacobs M50 52:00
Clare Wardle W45 52:15
Nicole Cole W40 52:46
V1 53:35
Oliver Mueller M50 54:02
V4 54:18
Jonathan Lester M50 54:29
Mark Dawson M55 54:44
Sally-Anne Smith W40 55:07
V5 56:44
Paul Every M55 56:47
David Baird M75 56:52
Julie Wilson W65 57:48
Gillian Young W70 58:57
Mark Sivyer M70 59:24
Michael Pascoe M60 1:00:08
V8 1:00:56
V14 1:01:34
Hastakamala Diaz W40 1:02:04
Milton Mavrick M65 1:02:12
Cherrie Byrnes W45 1:02:17
Ruth Metcalf W55 1:02:51
V9 1:03:38
Lui Cecotti M70 1:04:05
V10 1:04:38
Peter Tietz M65 1:04:47
Anubha Baird W50 1:05:02
V11 1:05:07
John Fisher M60 1:05:53
Craig Madden M50 1:05:55
Wendy Grace W65 1:06:40
Timothy Hurley M55 1:07:05
V2 1:07:09
Greg Wilson M70 1:07:52
Silke Peglow W50 1:09:10
Rashanthi Wanigasekera W45 1:09:48
Madeline Radestock W60 1:10:49
V12 1:12:43
V13 1:12:44
Sharon Woodfield W55 1:15:15
Evelyn Gilbert W55 1:18:26
Jenny Owen W65 1:35:10
5.25 km Run
1st M. Jerry Peters M40 21:28
2nd M. Alex Tinniswood M35 22:09
3rd M. Lachlan Marr M60 22:27
1st F. Joanna Lloyd W45 23:45
Craig Goldfinch M45 23:54
Ian Cotton M55 24:01
V3 24:13
Tristan Bell M55 24:27
Prabuddha Nicol M60 24:41
2nd F. Karen March W55 24:59
V18 25:19
Russell Smith M55 26:16
Xinhuan Yan M45 26:40
V7 27:05
David Adams M40 27:21
V16 27:23
V17 27:52
3rd F. Margaret Saunders W65 27:53
Graeme Dahl M70 27:54
Shareenah Virahsawmy W40 27:54
Helen Thomas W60 28:07
Wayne Taylor M60 28:29
Nick Franey M60 28:39
Bert Carse M75 29:08
Anne Peachey W55 29:11
Bruce Wilson M75 29:22
Denise Cleasby W60 29:33
Ally O’Rourke W55 30:43
Andy Wong M45 30:54
Ivan Lazarus M65 31:05
Janne Wells W50 31:38
Jeanette Tiverios W60 31:49
Jeremey Murray M50 32:10
Sha Watson W50 32:48
Geoff O’Brien M70 33:56
Allan Billington M55 34:00
Isolde Tietz W70 34:09
Stephanie Manuel W45 34:33
Audra Rimmer W50 35:41
Alastair Wallace M65 36:15
Lorna McGavock W45 36:17
Carolyn Fawcett W65 38:00
Bridget Carse W75 38:06
Theresa Howe W70 38:11
John Talbot M70 38:18
Mark Comber M55 38:29
Bob Schickert M75 38:35
Phillippa Bennett W60 39:57
Melinda Fisher W55 40:05
Steve Barrie M55 40:27
John Dance M70 41:45
Jackie Halberg W70 42:32
Marion Kavenagh W60 42:53
V15 45:02
Frank Price M70 56:46
10.5 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:18:23
5.25 km Walk
1st F. Delia Baldock W55 39:36
2nd F. Peggy Macliver W75 41:06
1st M. Haydn Gawne M70 41:25
3rd F. Elaine Dance W65 41:33
2nd M. Steve Travell M65 44:52
3rd M. Roger Walsh M75 45:16
Sean Keane M55 45:20
Rex Bruce M75 47:01
Mike Hale M70 48:42
Arnold Jenkins M75 49:22
Lynne Schickert W75 50:16
Lesley Dowling W60 50:22
Pamela English W75 50:24
Bob Fergie M85 50:42
Suzanne Renton W70 51:59
Jo Richardson W65 53:15
Julie Wood W70 53:16
Maja Zivanovic W30 53:45
Michael Cyran M45 53:46
Sue Glyde W55 53:58
Sandra Keenan W50 53:59
Deborah Franey W60 54:05
Neil McRae M65 56:43
Roselyne Pillay W70 1:06:17

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events