Mullaloo Magic – September 29 2019

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

13 km Run
V36 54:45
1st M. Jerry Peters M40 56:53
V3 57:25
2nd M. Alex Tinniswood M35 58:46
3rd M. Zane Walsh M35 59:22
Paul Edwards M45 59:45
V38 1:00:05
Martin O’Connell M50 1:01:34
Bob Lane M70 1:02:45
V32 1:03:31
V53 1:03:50
V37 1:03:53
Mark Kerr M45 1:04:01
V61 1:04:07
Rod Hamilton M55 1:04:13
V58 1:05:01
V27 1:05:12
V62 1:06:02
Keith Miller M70 1:06:08
Bob Colligan M60 1:06:23
V72 1:06:33
V73 1:06:34
V66 1:07:12
1st F. Karen March W55 1:07:20
Mercurio Cicchini M70 1:08:30
V74 1:09:11
Mickey Muroi M60 1:09:29
Nick Franey M60 1:09:37
Gavin Bain M50 1:09:50
V43 1:10:22
V20 1:10:39
Mark Glyde M55 1:11:32
Alan Thorniley M65 1:11:44
V26 1:12:46
Geoff Davidson M55 1:13:28
David Baird M75 1:14:44
V60 1:15:50
V4 1:15:51
Ian Carson M65 1:16:20
V39 1:16:48
V57 1:17:38
V56 1:17:39
V45 1:17:40
V46 1:17:40
2nd F. Louise Skipworth W35 1:17:55
V67 1:18:06
V17 1:18:07
Jeremey Murray M50 1:18:47
V35 1:21:30
3rd F. Conny Brieden W50 1:22:07
V23 1:22:19
V69 1:23:00
V9 1:23:00
V52 1:23:01
V12 1:23:50
V11 1:23:58
V21 1:23:59
Geoff O’Brien M70 1:24:03
Rohan Thompson M40 1:26:19
Milton Mavrick M65 1:26:37
V47 1:27:23
Noelene Treen W60 1:28:19
John Talbot M70 1:31:23
Craig Madden M50 1:33:16
V8 1:33:32
V7 1:34:15
8 km Run
V34 38:22
1st F. Clare Wardle W45 39:27
V55 39:28
V31 41:02
1st M. Geoff Vine M70 42:36
V54 43:43
V51 44:23
V75 45:04
2nd F. Sandra Keenan W50 47:02
V68 48:53
2nd M. Bruce McGeorge M65 50:22
V19 51:30
3rd F. Janne Wells W50 53:12
V70 54:04
V15 54:07
V18 54:33
Liz Dewhurst W30 55:02
V22 55:43
V64 56:15
V65 56:17
Sue Glyde W50 56:21
V48 56:44
V25 57:01
V5 57:03
V6 57:04
3rd M. Bob Schickert M75 57:23
Rhonda Newburn W60 57:49
V24 58:34
V33 59:29
V28 59:56
V10 1:00:03
V13 1:00:04
V63 1:01:25
V49 1:02:01
V59 1:06:15
V14 1:06:56
Phillippa Bennett W60 1:08:56
Betty Kooy W70 1:08:57
5.5 km Run
V40 21:06
V42 23:06
V2 25:12
1st M. Ralph Henderson M70 25:24
V44 26:02
2nd M. David Adams M40 26:07
3rd M. Graeme Dahl M70 26:10
V41 26:18
1st F. Margaret Saunders W65 26:44
V1 27:38
Campbell Till M60 27:56
2nd F. Shareenah Virahsawmy W40 28:07
Ross Keane M55 28:19
Jim Klinge M70 28:33
Randy Hobbs M55 29:07
Bruce Wilson M70 29:20
3rd F. Sue Hamilton W60 29:37
Carmel Meyer W55 33:51
Delia Baldock W55 34:28
Stephen Grannells M55 35:18
Nick Miletic M65 35:44
V71 38:14
Stephanie Manuel W45 38:47
Bernadette Height W60 39:33
Merv Jones M80 42:41
Charlotte Webb W40 46:43
Neil McRae M65 51:56
V78 54:19
V77 54:20
8 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W50 53:16
2nd F. Wendy Farrow W50 57:46
3rd F. Justine Stewart W30 1:06:05
Karen Alford W50 1:07:03
1st M. Mike Hale M70 1:11:16
V50 1:11:40
V16 1:18:05
5.5 km Walk
1st F. Peggy Macliver W75 43:02
1st M. Peter Hopper M70 46:51
2nd F. Alicia Edwards W45 47:17
2nd M. Rex Bruce M75 47:18
3rd M. Bob Fergie M80 52:59
Jeff Whittam M85 53:00
3rd F. Gail Castensen W65 55:22
Jo Richardson W65 55:23
Priscilla Wilson W40 58:27
V29 1:01:08
V30 1:01:10
Brian Dalton M65 1:18:17

Search

Latest News …

State Championships

10,000m Result

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events