Nedlands – August 16 2020

Posted

in Road Results

 

10 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Xinhuan Yan M45 1:04:11 7.27 56.44
2nd M. David Eustace M55 1:04:49 8.52 55.57
1st F. Clare Wardle W45 1:05:09 21.46 43.23
2nd F. Lorna Mcgavock W45 1:05:22 0.33 64.49
3rd M. Keith Miller M70 1:05:31 17.00 48.31
Bob Britton M60 1:05:42 8.05 57.37
Tim Inglis M60 1:05:51 0.47 65.04
Craig Madden M50 1:05:51 1.10 64.41
Jason Kell M40 1:06:06 10.44 55.22
3rd F. Gillian Young W70 1:06:10 12.04 54.06
Wayne Taylor M60 1:06:21 15.30 50.51
Ian Carson M65 1:06:22 21.02 45.20
Milton Mavrick M65 1:06:40 8.18 58.22
Elizabeth Gomez W40 1:06:45 16.23 50.22
Lourens Jacobs M50 1:06:47 16.59 49.48
Rochelle Airey W50 1:07:15 15.01 52.14
Leon Mitchell M35 1:07:29 14.12 53.17
Paul Watson M50 1:07:30 28.34 38.56
Jackson Wong M55 1:07:46 13.27 54.19
Alex Tinniswood M35 1:07:47 26.09 41.38
Andy Wong M40 1:07:56 3.29 64.27
Charlie Chan M65 1:08:15 9.39 58.36
Rohan Thompson M40 1:08:22 3.42 64.40
Brian Bennett M70 1:09:12 14.26 54.46
Jenny Owen W65 1:36:13 0.00 96.13
Not Eligible for Handicap
Thomas Quigley M30 53:01 53.01
Hastakamala Diaz W40 57:22 57.22
Sophie Giles W45 1:02:42 13.21 49.21
Jan Brankaer M35 1:05:37 17.51 47.46
John Cameron M50 1:06:36 11.46 54.50
Brian Greenhalgh M50 1:06:46 13.26 53.20
Keith Atkinson M60 1:07:22 10.51 56.31
Mark Sivyer M70 1:08:03 9.05 58.58
Ruth Metcalf W55 1:11:04 3.21 67.43
Michael Cyran M45 1:11:13 5.40 65.33
Amanda Wylde W35 1:13:18 0.00 73.18
5 km Run
1st M. Mike Haederle M55 20:24
2nd M. Kevin Johnson M60 20:52
3rd M. Steven Hossack M55 21:37
Ian Cotton M55 23:55
Mark Dawson M55 23:58
Akos Gyarmathy M60 24:09
1st F. Margaret Saunders W65 24:29
2nd F. Sandra Stockman W55 24:33
Mark Hewitt M65 24:56
David Baird M75 25:25
Hairi Yusuf M50 26:04
Russell Smith M55 27:17
Martin Watkins M70 27:30
Jim Langford M75 27:38
Paul Every M55 27:52
3rd F. Julie Wilson W65 27:54
Ivan Brown M75 29:24
Sandra Rourke W50 30:34
Sofia Dumlao W40 31:14
Theresa Howe W70 32:26
Greg Wilson M70 32:49
Stephen Grannells M55 34:07
Richard Blurton M70 35:45
Sean Keane M55 35:50
Bob Schickert M75 38:02
Hazel Stephen W70 38:34
David Carr M85 41:19
Vic Waters M75 41:58
Paul Martin M75 43:46
Maja Zivanovic W30 46:41
Frank Price M70 49:30
10 km Walk
1st M. Lui Cecotti M70 1:13:16
5 km Walk
1st M. Mike Anderson M70 36:37
1st F. Delia Baldock W55 37:11
2nd M. David Gardiner M75 39:36
2nd F. Peggy Macliver W75 41:18
3rd M. Mike Hale M70 45:52
3rd F. Erika Blake W65 46:27
Sofia Carson W55 49:02
Jo Richardson W65 51:20
Lesley Dowling W60 51:34
Lynne Schickert W75 55:26
Alan Day M75 55:28
Sylvia Szabo W35 55:43
Sylvia Szabo W60 55:45

Search

Latest News …

State Championships

10,000m Result

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events