Piney Lakes – January 17 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

8 km Run
1st M. Andrew McLeish M35 28:37
2nd M. Kim Thomas M45 30:21
3rd M. Simon McGarvie M55 30:54
Jerry Peters M40 31:11
Gerrit Myburgh M45 32:08
1st F. Clare Wardle W45 32:26
Glenn Rogers M55 32:41
Grahak Cunningham M40 32:44
V15 32:47
Roger Golling M45 33:04
2nd F. Vanessa Carson W40 33:10
V20 33:20
V7 33:26
V10 34:19
Steven Hossack M60 34:19
Rodney Glossop M40 34:35
V8 34:39
Peter March M60 35:08
3rd F. Sophie Giles W45 35:28
Zane Walsh M40 36:17
Ian Carson M65 36:24
Akos Gyarmathy M65 37:07
Sally-Anne Smith W40 37:22
Luke Callier M40 37:24
Karen March W55 37:31
V28 38:18
Alan Perrella M35 38:21
Anthony Wilson M50 38:24
Lourens Jacobs M50 38:24
Pene Newitt W40 38:32
Barbara Putland W55 38:36
Laurent Carles M45 39:08
Oliver Mueller M50 39:31
David Baird M75 39:54
V18 39:57
V1 40:14
Mercurio Cicchini M70 40:37
Lauren Anderson W35 40:37
John Fisher M60 40:44
Rochelle Airey W50 40:46
Don Pattinson M65 40:48
Matthew Webb M55 41:24
Chris Pattinson W65 41:57
Peter Brooke M55 42:04
V13 42:18
Mark Sivyer M70 42:24
Crystal Glossop W40 42:26
Julie Wilson W65 43:01
Ange Trees W40 43:19
Russell Smith M55 43:26
Grant Mercorella M45 43:27
Bob Colligan M60 43:35
Lori Sexton W55 43:55
Claire Walkley W55 44:02
V19 44:22
Charlie Chan M65 44:30
Michael Pascoe M60 44:46
Brett Montgomery M45 44:50
V30 44:52
V17 44:59
John Cameron M50 45:09
Lindy Butcher W40 45:18
Tania De Abreu W55 46:06
Gopal Gupta M55 47:08
V16 47:10
Frederick Smart M85 47:25
V3 47:42
Wendy Grace W65 47:50
V27 47:51
V2 48:37
V11 48:47
Ruth Metcalf W55 48:51
Anita Cipriano W50 49:04
David Eustace M55 49:04
Madeline Radestock W60 49:35
Ngaio Kerr W50 50:14
Greg Wilson M70 50:39
Rashanthi Wanigasekera W45 50:50
V4 50:59
V5 51:04
Justine Bolton W45 52:08
Theresa Howe W70 52:44
V29 54:24
Sha Watson W50 55:56
Geoff O’Brien M70 56:01
Rod Bickers M60 56:01
Kerry Bickers W60 56:02
Conny Brieden W50 56:57
John Talbot M70 57:29
Carolyn Fawcett W65 59:08
Phillippa Bennett W60 1:00:47
Karen Alford W55 1:01:22
Steve Barrie M55 1:02:07
Jenny Owen W65 1:10:48
Phillippa Greenwood-Jones W35 1:11:24
Frank Price M70 1:17:09
4 km Run
V22 14:49
V23 15:24
1st M. Ian Cotton M55 16:28
V14 16:50
2nd M. David Adams M40 17:29
1st F. Nicole Cole W40 18:06
3rd M. Ross Keane M55 18:08
Paul Every M55 18:41
Mark Hewitt M65 19:30
Jim Klinge M70 19:46
V24 19:47
Brian Bennett M70 20:08
Graeme Dahl M70 20:29
Geoff Vine M70 20:33
2nd F. Gayle Craft W65 21:13
Nick Franey M60 21:14
3rd F. Tina Franklin W55 21:18
Clifton Otte M40 21:21
Sandra Rourke W50 22:17
Randy Hobbs M60 22:37
Carmel Meyer W60 23:09
Peter Tietz M65 23:45
Ivan Brown M75 23:52
Isolde Tietz W70 24:09
Peter Hopper M75 26:32
V12 26:39
John Pellier M80 27:31
V6 27:47
Bob Schickert M75 28:12
Mark Comber M55 28:42
Merv Jones M80 29:29
Melinda Fisher W55 29:32
Alison Greenwood-Jones W50 29:45
Loren Gee W35 30:17
Jim Barnes M75 30:44
Richard Blurton M70 30:56
V26 31:21
V25 32:11
Alan Cassels M75 32:15
V21 41:01
8 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 49:58
2nd M. Lui Cecotti M70 53:28
3rd M. Johan Hagedoorn M75 54:33
1st F. Justine Stewart W30 59:21
2nd F. Stephanie Manuel W45 1:04:51
3rd F. Elaine Dance W65 1:05:18
Lesley Dowling W60 1:05:19
Erika Blake W65 1:05:52
4 km Walk
1st F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W60 27:45
1st M. Mike Anderson M70 27:58
2nd M. Jason Kell M45 29:21
2nd F. Elizabeth Gomez W40 29:22
3rd F. Delia Baldock W55 29:25
3rd M. Haydn Gawne M70 30:26
David Gardiner M75 31:17
John Brambley M75 31:49
Sean Keane M55 33:30
Roger Walsh M75 33:34
Gary Fisher M65 33:35
Lynne Schickert W75 33:50
Marg Forden W75 33:56
Steve Travell M65 37:00
Peggy Macliver W75 38:43
Rosa Wallis W75 39:11
Heiner Huning M60 39:12
Sue Glyde W55 39:40
Sandra Keenan W50 39:41
Maja Zivanovic W30 40:19
Michael Cyran M45 40:20
Suzanne Renton W70 40:30
Vic Waters M75 41:10
Kaye Kemter W40 41:31
Gail Castensen W65 41:54
Julie Wood W70 41:54
Mike Hale M70 45:26

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events