Roe Run – April 4 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

15 km Run
1st M. Glenn Rogers M55 1:04:11
2nd M. Martin O’Connell M50 1:04:25
3rd M. Kevin Johnson M60 1:06:27
Gerrit Myburgh M45 1:07:07
Grahak Cunningham M40 1:08:35
1st F. Vanessa Carson W40 1:09:27
Bob Lane M70 1:09:27
Peter March M60 1:09:39
Darryl Downing M40 1:12:02
Akos Gyarmathy M65 1:14:08
Steven Hossack M60 1:14:39
2nd F. Karen March W55 1:14:45
Mark Kerr M50 1:14:45
Zane Walsh M40 1:15:37
Keith Miller M70 1:16:07
Andrew Grosas M55 1:17:34
Ian Carson M65 1:17:45
Bob Colligan M60 1:17:59
Paul Edwards M45 1:18:55
Mickey Muroi M60 1:20:18
John Fisher M60 1:21:38
3rd F. Barbara Putland W55 1:21:47
Lourens Jacobs M50 1:21:51
V7   1:23:21
Don Pattinson M65 1:23:45
Julie Wilson W65 1:26:20
Jackson Wong M55 1:27:03
Peter Brooke M55 1:27:33
Brian Bennett M70 1:27:47
Leon Mitchell M40 1:27:48
V13   1:27:52
Charlie Chan M65 1:29:25
Tania De Abreu W55 1:30:09
Mell Sieczka W45 1:31:43
Sandra Keenan W50 1:33:03
Rashanthi Wanigasekera W45 1:33:46
David Eustace M55 1:33:54
Noelene Treen W60 1:34:06
Sulette Le Roux W40 1:36:38
Greg Wilson M70 1:42:00
V3   1:44:39
Craig Madden M50 1:46:01
Janne Wells W50 1:48:01
Christy Davidson W40 1:52:29
John Talbot M70 1:59:16
John Dance M70 2:07:45
Frank Price M70 2:33:05
10 km Run
1st F. Jessica Smith W30 44:28
1st M. Alex Tinniswood M35 45:12
2nd F. Katelyn Smith W30 47:25
3rd F. Sandra Stockman W55 47:45
2nd M. Marcus Callum M50 52:15
3rd M. Hairi Yusuf M50 52:45
David Boyd M50 53:42
Rochelle Airey W50 54:20
David Baird M75 54:28
V11   55:41
Mark Sivyer M70 56:13
Keith Atkinson M60 57:11
Anne Young W45 57:21
Phil Jowett M55 57:23
V10   57:34
Carolyn Stephens W65 57:51
John Cameron M50 59:04
Gopal Gupta M55 1:00:33
Cherrie Byrnes W50 1:01:45
John Panegyres M55 1:03:20
Ngaio Kerr W50 1:04:42
Donato Lombardi M50 1:04:48
Lui Cecotti M70 1:04:49
Xinhuan Yan M45 1:06:20
V4   1:08:00
Michael Cyran M45 1:21:43
Jenny Owen W65 1:47:43
5 km Run
1st M. David Adams M40 20:31
2nd M. Ross Keane M55 24:10
3rd M. Mark Hewitt M65 25:37
V9   26:41
V8   26:42
Randy Hobbs M60 27:42
1st F. Gayle Craft W65 28:47
2nd F. Audra Rimmer W50 29:25
Bruce McGeorge M65 29:47
3rd F. Lorna McGavock W45 30:03
V12   30:04
Jennifer Parker W50 30:07
Margaret Langford W70 30:15
Sofia Dumlao W40 31:32
Madeline Radestock W60 31:49
Mike Khan M75 32:22
Charlotte Webb W45 34:05
Theresa Howe W70 34:06
John Pellier M80 35:42
Melinda Fisher W55 36:03
Bob Schickert M75 37:31
Betty Kooy W70 37:57
Marion Kavenagh W60 38:07
Hazel Stephen W70 38:17
Richard Blurton M70 38:31
Merv Jones M80 39:18
Stephen Grannells M55 41:47
15 km Walk
1st M. Mike Hale M70 2:03:59
1st F. Elaine Dance W70 2:08:29
10 km Walk
1st F. Melissa Lewis W30 1:04:29
2nd F. Maja Zivanovic W30 1:29:38
5 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 35:15
2nd M. John McDonagh M70 35:20
1st F. Delia Baldock W55 38:18
3rd M. Haydn Gawne M70 39:47
John Brambley M75 41:04
Steve Travell M65 42:10
Gary Fisher M65 42:18
David Gardiner M75 43:02
Sean Keane M55 43:03
Rex Bruce M80 43:30
V2   43:32
V1   43:33
Peter Hopper M75 43:44
2nd F. Lynne Schickert W75 48:06
Jim Barnes M75 48:07
3rd F. Jo Richardson W65 51:52
Margaret Bennett W75 51:53
Neil McRae M65 54:34
Joan Pellier W80 54:34
V15   54:56
V14   54:56
Sue Glyde W55 54:57
Alicia Edwards W45 54:58
V5   55:42
V6   55:43
Anne-Marie Marias W75 56:18
Liz Dewhurst W35 58:21

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events