Welcome Run – January 5 2020

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

12 km Run
1st M. Yury Hotimsky M40 43:20
V74 45:42
V41 45:57
V85 49:12
V25 49:21
V50 49:39
V56 49:49
2nd M. Pragalathan Subramanian M60 49:56
3rd M Chris Lark M40 50:35
Jerry Peters M40 50:45
V81 51:54
Stephen Helm M55 52:21
Zane Walsh M35 53:06
Bob Lane M70 53:07
V76 54:10
Steven Hossack M55 54:18
Paul Edwards M45 54:29
V12 54:34
Giovanni Puglisi M65 54:37
Tristan Bell M50 55:20
Adrian Fabiankovits M30 55:39
V10 56:08
Peter March M60 56:35
V69 56:42
1st F. Annabel Vaughan W30 56:54
V82 57:20
V13 57:25
Peter Sanders M70 57:29
V78 57:39
Craig Goldfinch M45 57:57
2nd F. Melinda Evans W35 58:09
3rd F. Karen March W55 58:38
Laurent Carles M45 58:38
James Hadfield M30 58:54
Jess Munro W35 58:57
Gavin Bain M50 59:00
Akos Gyarmathy M60 59:09
Jimena Taracena W45 59:20
V75 59:22
Tommy Glackin M35 59:41
V49 59:54
Rob Badenoch M60 1:00:26
V59 1:00:30
Peter Thomas M45 1:00:34
V48 1:00:59
Brian Bennett M70 1:01:01
V84 1:01:15
Rodney Glossop M40 1:01:22
Jackson Wong M55 1:01:31
David Baird M75 1:01:49
V7 1:02:16
Frank Gardiner M70 1:02:28
Simon Cole M50 1:02:46
V47 1:02:56
V89 1:03:01
Chris Pattinson W60 1:03:30
Nick Franey M60 1:03:31
V90 1:03:45
V57 1:03:47
V70 1:03:57
Keith Miller M70 1:04:11
Louise Skipworth W35 1:04:25
V88 1:04:25
V95 1:04:34
V58 1:04:37
Rochelle Airey W50 1:05:25
V45 1:06:09
Matthew Webb M50 1:06:51
Mark Glyde M55 1:06:52
Don Pattinson M65 1:07:17
Mark Sivyer M70 1:07:19
V72 1:07:23
V6 1:08:04
V66 1:08:25
V4 1:08:31
V96 1:08:50
Denise Newport W55 1:09:10
Jo Shelley W40 1:09:11
V14 1:09:14
V73 1:10:07
V22 1:10:22
V23 1:10:22
Peter Tietz M65 1:10:25
V97 1:10:29
Susan Sanders W65 1:10:37
Milton Mavrick M65 1:11:02
V40 1:11:05
V145 1:11:11
V54 1:11:53
V53 1:11:54
V91 1:12:38
V24 1:12:42
V98 1:12:49
V77 1:12:49
V32 1:12:59
Kevin Anderson M45 1:13:31
V28 1:14:01
V144 1:14:20
Anne Young W45 1:14:33
Noelene Treen W60 1:15:01
V87 1:15:24
Silke Peglow W50 1:15:36
V68 1:15:50
V143 1:15:51
V63 1:16:43
Amanda Smith W45 1:17:06
Caroline Clark W45 1:17:06
Clifton Otte M40 1:17:09
V62 1:18:04
V148 1:20:22
Andrew Thorpe M65 1:20:49
Tim Inglis M60 1:21:09
Craig Madden M50 1:21:09
Wendy Grace W65 1:21:23
V83 1:22:16
V71 1:22:22
Evelyn Gilbert W55 1:23:32
V42 1:23:44
John Talbot M70 1:23:48
V30 1:24:31
Rebekah Blake W40 1:24:51
Sam Farman W55 1:25:15
Conny Brieden W50 1:25:16
Glenys Kerr W65 1:26:00
V79 1:27:08
Gemma Hildyard W40 1:33:26
Charlotte Webb W40 1:35:02
V27 1:51:51
Frank Price M70 2:01:07
5 km Run
V1 20:09
V9 20:21
V21 20:42
V17 21:10
1st M. Rod Hamilton M55 21:23
V38 22:27
2nd M. Jim Klinge M70 22:43
3rd M. Mark Dawson M55 23:27
V43 23:38
1st F. Margaret Saunders W65 23:39
Geoff Vine M70 24:47
2nd F. Peta Woodland W45 24:51
V19 24:52
V20 24:53
3rd F. Sally-Anne Smith W40 24:54
V500 24:55
Amanda Walker W50 25:00
Chris Maher M65 25:00
Paul Hughes M65 25:09
V61 25:44
Bruce Wilson M70 25:55
Gillian Young W70 26:00
Gayle Craft W60 26:23
V11 26:57
Sue Hamilton W60 27:08
V31 27:12
V501 27:23
Sandra Keenan W50 27:43
Jim Langford M75 27:54
Mark Hewitt M65 27:54
V18 28:21
V46 28:21
V5 28:22
Elizabeth McFarland W60 28:27
Ivan Brown M75 28:42
Keith Atkinson M60 28:46
Jill Helm W50 28:55
David Scott M70 29:22
V16 29:22
Delia Baldock W55 29:53
V36 30:19
Alastair Wallace M60 30:31
Neil Birkby M35 30:40
V35 30:55
Isolde Tietz W65 31:16
Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 31:24
Sandra Rourke W50 31:33
Theresa Howe W65 31:35
Bob Schickert M75 31:50
V142 32:06
V94 32:24
Trisha Griffiths W45 32:32
Grace Hollin W60 33:06
Brian Danby M70 33:09
V60 33:15
Stephanie Manuel W45 33:26
Christy Davidson W40 33:38
Phillippa Bennett W60 33:49
V80 33:54
Gary Fisher M65 34:05
Allan Billington M55 34:47
John Pellier M80 34:54
V149 35:01
V39 35:57
V37 35:58
V86 36:03
Liz Dewhurst W35 36:45
V15 38:09
Loren Gee W35 38:12
V44 38:13
Merv Jones M80 39:02
Jan Jarvis W70 41:18
Ann Andersen W60 42:55
Therese Carr W55 44:49
Donna Lynch W40 45:08
5 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W50 30:25
1st M. Victor Munoz M65 30:57
2nd M. John McDonagh M70 33:19
2nd F. Wendy Farrow W50 33:20
3rd M. Johan Hagedoorn M75 34:17
Haydn Gawne M70 35:48
Mike Anderson M70 36:12
John Bell M70 39:57
3rd F. Erika Blake W65 40:05
Elaine Dance W65 40:06
Irene Ferris W65 40:26
Roma Barnett W70 40:59
Richard Blurton M65 41:51
Peter Hopper M70 42:48
John Brambley M75 43:05
Irwin Barrett-Lennard M90 43:16
Mike Hale M70 43:17
Marg Forden W75 43:32
Sean Keane M55 43:33
V29 43:45
Jo Richardson W65 44:09
V26 44:47
Paul Martin M75 45:28
Arnold Jenkins M75 45:28
Rosa Wallis W75 45:30
Rex Bruce M75 45:33
Bob Fergie M80 46:29
Jeff Whittam M85 47:19
V51 48:03
V8 48:34
Sylvia Szabo W60 49:22
V141 49:30
Ross Keane M55 49:31
Steve Travell M60 49:32
V52 51:10
Roselyne Pillay W70 51:10
Priscilla Wilson W40 51:11
V3 51:14
V55 51:14
Margaret Bennett W75 52:46
Julie Wood W70 52:47
Pamela English W70 52:48
V34 54:05
V33 54:06
Neil McRae M65 54:23
Joan Pellier W80 54:24
V2 54:25
V64 1:02:03
V65 1:02:05
V67 1:02:06
Brian Dalton M65 1:04:05
V146 1:04:58
V147 1:04:59
V99 1:07:06
V92 1:07:07
V100 1:08:50
V93 1:08:51

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events