Woodman Point – November 21 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
1st M. Trev Scott M60 40:19
2nd M. Glenn Rogers M55 41:48
3rd M. John Ferguson M50 43:06
Jerry Peters M40 43:18
V10 44:11
1st F. Clare Wardle W45 45:12
Kim Thomas M45 45:12
Jagpawan Dhillon M30 46:26
David Adams M45 47:33
V9 47:40
2nd F. Caroline Knight W40 47:42
Bob Lane M70 47:42
Mark Kerr M50 47:45
Akos Gyarmathy M65 48:13
3rd F. Angela Hon W40 49:38
Sandra Siviour W50 49:56
Bob Colligan M60 50:26
Michael Pascoe M60 51:59
Zane Walsh M40 52:10
John Cameron M50 53:35
Jo Scott W45 53:50
Don Pattinson M65 54:36
Rochelle Airey W50 55:50
Charlie Chan M65 56:18
Rod Siviour M55 56:40
Julie Wilson W65 56:55
Mark Sivyer M70 57:23
Xinhuan Yan M45 57:55
Wendy Grace W65 1:01:34
John Panegyres M55 1:03:36
Rashanthi Wanigasekera W45 1:05:22
Jay Morris W40 1:05:29
Shalini Watson W50 1:09:58
Rohan Thompson M40 1:11:23
Greg Wilson M70 1:15:10
John Dance M70 1:19:23
Steve Barrie M55 1:19:30
Phillippa Bennett W60 1:23:11
Noelle Dawson W70 1:23:34
5 km Run
1st M. Alex Tinniswood M40 21:28
V8 22:08
2nd M. Victor Munoz M65 23:03
3rd M. Mark Dawson M60 23:18
1st F. Melinda Evans W40 23:20
Graeme Dahl M70 24:51
V12 25:18
Steve Hossack M60 25:19
Ross Keane M60 25:20
Paul Hughes M65 25:42
V2 26:06
V3 26:33
Mark Hewitt M65 26:50
Russell Smith M55 27:01
2nd F. Chris Pattinson W65 27:07
3rd F. Liz Bryson W70 27:24
Suresh Simson M45 27:48
Keith Atkinson M60 29:10
David Boyd M50 29:23
Gillian Young W70 29:36
V5 29:46
Lorna McGavock W45 31:48
V7 32:24
Sally Smith W40 32:24
Andrew Thorpe M70 32:31
V6 33:40
Silke Peglow W50 34:03
Theresa Howe W70 34:14
Bob Schickert M80 34:41
David Carr M85 34:44
Janne Wells W50 34:59
Tristan Bell M55 35:57
John Talbot M75 37:37
Stephen Grannells M55 39:03
Peter Hopper M75 39:14
Carolyn Fawcett W70 39:22
Jackie Halberg W75 42:27
Hazel Stephen W75 43:56
Randy Hobbs M60 46:42
Margaret Saunders W65 46:47
V11 50:57
10 km Walk
1st F. Melissa Lewis W30 1:00:25
1st M. Mike Hale M70 1:27:53
5 km Walk
1st F. Marcela Ruiz W60 37:44
1st M. Haydn Gawne M70 38:42
2nd M. David Gardiner M75 39:26
2nd F. Peggy Macliver W75 39:46
3rd F. Delia Baldock W55 39:55
Elaine Dance W70 42:25
V1 42:25
3rd M. Gary Fisher M65 42:29
Lynne Schickert W80 46:06
Arnold Jenkins M75 46:45
Heiner Huning M65 50:07
Christy Davidson W40 51:21
V4 51:22
Steve Travell M65 53:43
Brian Bennett M70 54:13
David Baird M75 54:13
Rosa Wallis W75 54:19
Paul Martin M80 54:22
Neil McRae M65 55:21
Ros Pillay W70 56:20
Jason Kell M45 1:18:35
Liz Gomez W40 1:18:35

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events